Hooldus & varuosad

Laos on kohapeal olemas enamlevinud varuosad F95, 95XF, XF95 ja XF105 mudelitele

DAF veokite kõik hooldus- ja remonttööd

Garantiitööd uutele veokitele

 

OÜ Truck Trading Estonia
Tähe 106 C
50107 TARTU

info at tte dot ee

 

  

         

Uudised » DAF osaleb veoautode kolonnisõidu eksperimendis »

DAF osaleb veoautode kolonnisõidu eksperimendis

 

Eesotsas Suurbritannia Transpordi Uurimislaboratooriumiga (Transport Research Laboratory – TRL) osalevad DAFi veoautod 2 aastasel veoautode kolonnisõidu eksperimendil, mis algab Suurbritannias maanteedel juba lähikuudel. Partneriteks on lisaks Briti nutitehnoloogiaettevõte Ricardo ja logistikaettevõte DHL. Selle uuendusega loodab Briti valitsus suurendada maanteetranspordi efektiivsust.
Kolonnisõidu eksperimendis sõidavad kuni 3 veoautot lähestikku üksteise järel ja on omavahel elektrooniliselt ühenduses ning grupi esimesele veoautole järgnevad veoautod pidurdavad, kiirendavad ja pööravad vastavalt esimeselt veokilt saadud infole. Lähestikku üksteise järel sõitmine peaks vähendama ca 10% kütusekulu, vastavalt peaks vähenema ka CO2 väljalase ning samuti muudab see liiklusvoo sujuvamaks ja aitab sellega kaasa liiklusohutuse parendamisele. Igas veoautos on ka autojuht, kes vajadusel sekkub ja kontrollib olukorda ning kindlasti pole see veoautojuhtide elukutse lõpp. DAF Trucks N.V juhatuse liige Ron Borsboom ütles, et DAFil on au osaleda oma veoautodega selles eksperimendis aga kindlasti tuleb veel teha palju arendustööd ja teste, kuid see on tähtis ja vajalik samm.

Täiendav info: www.daf.com/en/news-and-media/articles/global/2017/q3/30-08-2017-daf-trucks-participates-in-uk-truck-platooning-trial