DAF alustas uue põlvkonna jaotusveokite katsetamist


15/03/2022

Arendusprotsessi viimane etapp

DAF Trucks on koostöös suuremate klientidega alustanud ulatuslikke välikatsetusi, mis on viimane etapp täiesti uue põlvkonna jaotusveokite väljatöötamisel. Nagu ka uue põlvkonna XF, XG ja XG⁺ veokitel, on ka katsetatavatel veokitel kõrgeim kvaliteet, ohutus, tõhusus ja juhi mugavus.

Uue põlvkonna XF, XG ja XG⁺ turule tulekut on saatnud tohutu edu kogu Euroopas. Pärast esimesi proovisõite sai veokiseeria ajakirjanduses laialdast kiitust ja peagi pärjati ka 2022. aasta veoki tiitliga. Enne uue mudeliseeria tootmise algust novembris olid kliendid teinud juba muljetavaldaval määral eeltellimusi – ca 20 000 veokile, mis purustas kõik rekordid Madalmaade veoautotootja 93-aastases ajaloos.

Piiride nihutamine

Testitavad uued põlvkonna DAF-i veokid kasutavad sama platvormi nagu ka auhinnatud pikamaa- ja raskeveoautod – esimesed tarbesõidukid, mis on välja töötatud uusi Euroopa massi- ja mõõtmete eeskirju silmas pidades. Ilmselgelt, nagu eelmisel aastal esitletud uus mudeliseeria, nihutab ka DAF-i uus jaotusveokite seeria piire nii liiklusohutuse, tõhususe ja madalate heitmekoguste kui ka juhi mugavuse osas.

Tuleviku algus

“Mängu muutvate XF, XG ja XG⁺-ga astus DAF pikamaa- ja raskete vedude tulevikku,” kommenteeris tootearenduse tegevdirektor Ron Borsboom. „Nüüd oleme astumas ka piirkondlike ja siseriiklike vedude tulevikku. Juhi vaateväli, isteasend, ergonoomika ja viimistlus – see kõik on uuest klassist, koos sõiduki suurepärase tõhususe, juhitavuse ja sõiduomadustega.“

DAF avalikustab oma uue põlvkonna jaotusveokid aasta teises pooles. Uue veokiseeria kõrval jääb valikusse ka väga populaarne ja mitmekülgsete võimalustega DAF CF.