Jäätmete taaskasutaja Renewi tellis DAF-ist veel 200 veoautot


05/06/2020

Euroopa juhtivaid jäätmekäitlusettevõtteid Renewi sai oma kasutusse esimesed veoautod 200st hiljuti tellitud DAF veoautost, mida hakatakse kasutama Beneluxi piirkonnas. Rahvusvahelise jäätmete taaskasutajana on Renewi veoautopargi uuendamise eesmärk veelgi vähendada oma tegevuse mõju keskkonnale. Renewi valis DAF veokid, kuna lisaks madalatele ekspluatatsioonikuludele, uuenduslikele tehnoloogiatele ja ettevõtete pikaajalisele partnerlusele on DAF-il väga lai veokikonfiguratsioonide valik. Viimati tarnis DAF Renewile kaheksateist kuud tagasi 250 veokit.

200 nüüd tellitud veoautot DAF CF tarnitakse Renewi Hollandi ja Belgia filiaalidesse. Tellimuses on 193 mitmesuguste pealisehitustega varustatud veoautot. Suuremale osale šassiidest on paigaldatud tagantlaetav prügikogur, kuid tellimuses on ka šassiid, millel on konkslift või skiploader (liftdumper), osadel neist kabiini taga hüdrokraana maa-aluste konteinerite tühjendamiseks. Viimasena mainitud veoautod on varustatud hiljuti esitletud 10-tonnise esiteljega, mis suurendab veoauto kandevõimet. Tellimuses on ka 7 CF sadulveoautot, mis hakkavad vedama Beneluxi riikides jäätmekäitluses kasutatavaid kallur-poolhaagiseid ja liikuvpõranda-poolhaagiseid.

Renewi ja DAF on teineteise kogemusele toetunud juba pikki aastaid. Kui DAF tugineb oma jäätmematerjalide säästlikul sorteerimisel Renewi teenustele, siis 2400 veoautost koosneva veeremipargiga Renewi kasutab peamiselt DAF-i veoautosid. Meinderdjan Botman, Renewi tööstusjäätmete Hollandi üksuse tegevdirektor: „Ettevõttena usume, et väga oluline on minimaliseerida oma ökoloogilise jalajälje suurus. DAF-i veoautod toetavad meie ambitsiooni eraldada võimalikult vähe heitgaase.“

Loe orginaalartiklit siit!